2011. november 26-án Madarásznap sorozatunk keretében előadásnapot tartottunk Győrben.
Elsőként ifj. Herczeg Zoltán ismertette a CITES-re vonatkozó szabályokat, határidőket, a résztvevők ezt segédanyag formájában is megkapták, ez az írásos segédlet a szabályokon, jogszabályokon túl a formanyomtatványokat is tartalmazza. A délelőtt második előadója Hermann Ottó volt, aki az európai kultúrmadarak körül kialakult jogi visszásságokról beszélt, ennek szabályozásának fontosságáról, illetve a jogszabályok ellentmondásairól. A délután Iker Ferenccel indult, ő három nagyon-nagyon fontos témát is hozott, elsőként a díszmadártenyésztéshez kapcsolódó állattenyésztési alapfogalmakról beszélt, melyeket sajnos a madarászok (állattartók) körében nagyon sokan kevernek, illetve nem is ismerik ezeket a fogalmakat. A második témája a külső élősködők voltak, ami szintén lényeges a díszmadártenyésztők szempontjából. Részletesen bemutatta a madarak külső parazitáit és beszélt az ellenük történő védekezésről is.
A harmadik téma a Circo vírus kanáriállományokban véghezvitt pusztításáról szólt, nagy hangsúlyt helyezve a megelőzésre és a védekezésre. Aztán egy könnyed levezetésként kitette az egyik idei harz-i roller kanári kollekcióját, hogy a résztvevők ismerkedhessenek egy kicsit ezekkel a csodálatos madarakkal. A délután utolsó, előadásnapjaink állandó előadója, Dr. Majthényi Imre, a légzőszervi megbetegedésekről, ezek tüneteiről, gyógykezeléséről beszélt, hangsúlyozva a megelőzés és a karantén fontosságát.
Az előadásnap hallgatósága egy nagyon hasznos és élménydús programon vehetett részt, amelynek szüneteiben megoszthatták tapasztalataikat, élményeiket egymással, kedélyesen elbeszélgethettek egymással, illetve feltehették kérdéseiket az előadóknak. A következő alkalomra várhatóan tavasszal kerül sor, figyeljétek a fórumokat, a programot több helyre is fel fogjuk tenni.
Fekete Mária |